Turkuaztrade Üyelik Sözleşmesi

Turkuaztrade e-ticaret sitesi genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar aşağıda detaylı belirtilmiştir.

Üyelik formunun doldurulması, sitenin kullanım şartlarının da kabul edilmesi demektir.

  1. Site Kullanım Koşulları ve Güvenlik Kuralları 

https://www.turkuaztrade.com e-ticaret sitesi tüm ziyaretçilere ve sitenin üyelerine açıktır.

  • Sitenin yönetimi;
  • Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla uyuşmayan bilgilerin siteye kaydedilmesi,
  • Hatalı, eksik ve yanıltıcı bilgiler ile genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren bilgilerin siteye kaydedilmesi,
  • Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, eylemlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi,
  • Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması,

durumlarında üyenin site kullanımını engelleyebilir ve/veya söz konusu girişimlerde kişi veya kişiler hakkında oluşacak yasal haklarını saklı tutar.

  • Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından ve/veya bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan kullanıcı sorumludur.
  • Kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir eylem veya girişimden dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılır.
  1. Sorumluluklar

2.1. Üyelik formunu doldurup, siteye üye olan kişiler, sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşuluyla e-posta adresini ve şifresini girerek e-ticaret sitesini kullanmaya başlayabilir.

2.2. Kullanıcı, siteden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile site kanalıyla yapılacak her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

2.3. Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya genel kurallara uymamasının tespiti halinde kullanıcının siteden yararlanması site yönetimi tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

2.4. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez, hileli girişimlerde bulunamaz. Bu tür eylemlerde bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu kabul eder.

2.5. Kullanıcı, siteden kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir malzeme üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında yazılı metinleri silemez veya çıkartamaz.

2.6. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından site üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.

2.7. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kullanıcıların sorumluluğundadır.

2.8. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

2.9. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR